Honor Roll

Principal’s Honor Roll 3rd Quarter 2017-2018

3rd Grade –Anthony Burrell, Samantha Carey, Johanna Degan, Ahliciya Dempsey, Adrina Fisk, Liam Gregory, Makenna Hallenbeck, Lillianna Maltos-Romo, Tristan McCarthy, Justine Moe, Kelsey Mooney, Kamryn Mullen, Briana Pillow, Danlee Romain, NayKhee Saw, Nayt Saw, Aalana Twiggs.

4th Grade- John Albarelli, Carter Clay, Victoria Htoo, Joshua Kretzschmar, Angelica Lawrence, Loren Mollenkopf, Ava Muller, Olivia Palmer, Elijah Rodriguez, Aiden Roldan, Bianca Santana, Angelo Stuto, Nyi Yan.

5th Grade –Malcolm Bartlett, Connor Bernard, Nicole Daly, Emily Girard, Miracle Hackett, Justin Jiang, Patrick Kurtz, Alivia Landy, Ashleigh Patterson, Paul Michael Pettit, Ryan Pettway, Jacob Schultz, Johner Soe, Kyaw Soe.

6th Grade- Ellure Ball, Trinity Burrows, Christopher Carter, Seth Krause, Finn Lynch, Eh G Moo, Ta M Paw, Hannah Win.

 

Merit Honor Roll 3rd Quarter 2017-2018

3rd Quarter- Luis Astacio, Jr., Mia DeLuke, Nicholas DeSanto, Giomanni DiCarlo, Taylor Harris, Aiden LaBelle, Paul Leimonas, Susan Moekyaw, Dayton Monroe, Layton Morizio, Milo Phillips, Htet Phyu, Wyatt Rourke, Brandon Sawyer, Savannah Slaughter, Benjamin Weston, NaJaya Williams, Payton Williams, Min Zin.

4th Grade- Kylee Bristol, Amya Conyers, Corrine Diaz, Shaylee Hanshe, Austin Kirker, Bryan Ko, Olivia Lwin, Sierra Nelson, Matthew Olivier, Ray Paw, Desmond Pickens Harrison, Paylyn Poore, Nevaeh Prugel, Niya Roberts, Mia Robles, Abigail Salsbury, Ryan Seney, Paw Soe, St. Thomas, Jamair Washington, Autumn Williams.

5th Grade-Juri Alljohani, Caroline Billetts, Taylor Chapman, Joseph Dunbar V, Airik Duncan, Kayden Hanks, Olivia Hanks, Kyaw Lah Hsee, Kaylee Hudson, Ryan Ko, Landon Mullen, Michael Newkirk, Audrianna Omes, Jianna Santon, Saw Wah.

6th Grade-Shahd Al Nakib, Rimas Aljohani, Jah-Kobiah Cancer, Stone Cold, Raynya Coleman, Jaidyn Conyers, Shayla Dabney, Greg Davies, Bridget Diaz, Joshua Hearne, Napolean Htoo, Nicholas Hussey, Izaiah Johnson, Julianna Kilhullen, Estelle Krause, Lydia Kyaw, Min Kyaw, Holly Matthews, Jack Melchior, Devin Mercer, Ashley Paquin, Reed Patrick, Eh Moo Paw Jace Prespare, Riley Remillard, Xavier Rosario, Nickoli Sherwood, Ivy Stay, Giovanni Stuto, Sui Sung, Kimanie Songui, Jr., Joslyn Teal, Kelly Velotta-Newkirk, Mackenzie Villegas, Paw Htoo Wah, Sophie Wendeborn.

 

Most Improved 3rd Quarter 2017-2018

 3rd Grade- Evan Corrodore, Christopher Kindlon, Justine Moe, Susan Moekyaw, Nayelly Nunnally, Payton Schmitz.

4th Grade- Antonio Baker, Emmarie Dennis, Nicholas Girgenti.

5th Grade-Mackenzie Davenport, Lily Galietta, Patrick Kurtz, Michael Newkirk, Sean Richardson.

6th Grade- Shahd Al Nakid, Jillian Connell, Marcus Richardson, Brandon Snyder, Paw Htoo Wah, Ramel Washington.